Arian Header 002

اولین طراح روبات های IML (روبات های لیبل گذار در قالب) در ایران

Faramarz Salehi

فرامرز صالحی طراح مدارهای الکترونیکی آنالوگ  و دیجیتال و سازنده تجهیزات الکترونیکی او نخستین کسی بود که  روبات IML    (لیبل گذار در قالب ) را در ایران طراحی کرد و توانست به تولید انبوه برساند. وی در 10 دیماه سال 1345 در تهران متولد شد و از سال 1364 تا الآن به فعالیت های خود را در زمینه های مکاترونیک، الکترونیک و اتوماسیون صنعتی ادامه داده است.

زندگی نامه

در یک خانواده متوسط در تهران بدنیا آمد و از همان کودکی در کنار پدر که تکنسین فنی نیروگاه برق آلستوم بود به کارهای فنی علاقه مند شد. از دوران جوانی در دوران تعطیلات تابستانی ، در نیروگاه بعنوان کارگر ساده فصلی کار می کرد تا حضور در محیط صنعت را تجربه کند. تحصیلات متوسطه را در رشته الکترونیک در هنرستان ادامه داد و در همان دوران در مسابقات الکترونیک استانی مقام دوم را کسب کرد و سپس در همان رشته در دانشگاه ادامه تحصیل داد.

بدلیل فضای جنگ و وجود جانبازان جنگ هشت سال دفاع مقدس ، ایده ای در جهت بهبود شرایط زندگی جانبازان قطع نخاعی به ذهنش خطور کرد.اولین دستگاه کنترل محیط جانباز رو طراحی کرد . ولی بدون پول ، تولید امکانپذیر نبود. از طریق دوستان توانست وقتی برای دیدار با رییس بنیاد شهید بگیرد و در نهایت توانست تعداد 60 دستگاه را با کمک بنیاد تولید نماید.

لذت انجام این کار که آمیخته با روحیه ملی گرایی بود ، او را مصمم کرد تا بطور حرفه ای در صنعت الکترونیک ایران فعالیت خود را ادامه دهد و در طول سالهای 1364 تا اکنون پروژه های زیادی در زمینه اتوماسیون صنایع لاستیک سازی، غذایی، پتروشیمی، بسته بندی، آموزشی و دانشگاهی انجام داد و هم اکنون در شرکت تراشه پژوهان آرین که با نام آرین روبوت شناخته می شود به عنوان مدیر فنی ارشد مشغول به کار بوده و توانسته برای این شرکت افتخارات زیادی را بیافریند و دستگاه هایی با قابلیت های بالا تولید نماید.

بخشی از کارهای او :

ساخت و راه اندازی آزمایشگاه تلویزیون هنرستان رسالت

سال 1364

ساخت و تولید کنترل محیط جانباز

سال 1364

ساخت و تولید دستگاه شارژر باطری بیسیم برای ژاندارمری

سال 1368

ساخت دستگاه ترانس پیچ CNC

سال 1368

ساخت دستگاه سیم بری و لخت کن CNC

سال 1368

ساخت گروهی دستگاه جهت یاب رادیویی RDF و کسب جایزه دوم جشنواره خوارزمی

سال 1375

ساخت دستگاه اودیومتر (دانشگاه علوم پزشکی)

سال 1376

ساخت دستگاه تیمپانومتر (دانشگاه علوم پزشکی)

سال 1376

ساخت و تولید استاتیک ژنراتور DC – Kv  20

سال 1390

ساخت و تولید سنسور دیجیتالی فشار باد

سال 1395

ساخت و تولید سنسور دیجیتالی وکیوم

سال 1395

ساخت و تولید انواع روبات IML  و قطعه بردار

سال 1395

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pocket
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مطالب مرتبط

ربات های iml

ربات های IML

یکی از کابردی ترین استفاده از ربات ها ، استفاده آن ها در لیبل های (In-Mold Labeling) IML است. در فرآیند تولید محصول به روش IML، ابتدا لیبل تولید شده از مواد پلیمری مشابه با مواد محصول، توسط ربات به داخل قالب منتقل شده و سپس فرآیند تزریق صورت می گیرد.

ادامه مطلب >
Faramarz Salehi

اولین طراح روبات های IML (روبات های لیبل گذار در قالب) در ایران

فرامرز صالحی طراح مدارهای الکترونیکی آنالوگ و دیجیتال و سازنده تجهیزات الکترونیکی او نخستین کسی بود که روبات IML (لیبل گذار در قالب ) را در ایران طراحی کرد و توانست به تولید انبوه برساند. وی در 10 دیماه سال 1345 در تهران متولد شد و از سال 1364 تا الآن به فعالیت های خود را در زمینه های مکاترونیک، الکترونیک و اتوماسیون صنعتی ادامه داده است.

ادامه مطلب >
12718

روبوت IML

IML  چیست؟ IML و یا In-Mold Labeling به معنای لیبل گذاری درون قالب همزمان با تولید ظرف به شیوه تزریقی، بادی و یا ترموفرمینگ می

ادامه مطلب >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید